Další etapy Živného cyklojízdy vedly do Třemošnice i na Veselý Kopec

Home » Archiv aktualit » Další etapy Živného cyklojízdy vedly do Třemošnice i na Veselý Kopec

Datum vydání: 24. 6. 2013

Pardubice – Ve čtvrtek 20. června a v pátek 21. června navštívil krajský radní pro cestovní ruch a sport René Živný v rámci své cyklojízdy po Pardubickém kraji šest významných turistických cílů. Všechny jsou zapojeny do velké cestovatelské soutěže Letní pecky, poznej všecky.

„Opět se ukázalo, že v našem kraji je opravdu co nabízet. Všechna místa, která jsem navštívil, mají své kouzlo a osloví široké spektrum turistů“, zhodnotil René Živný druhou a třetí etapu své cyklojízdy.

Ve čtvrtek se vydal z krajského úřadu směrem na Chrudim a Slatiňany. V Chrudimi si prohlédl Muzeum loutkářských kultur, ve Slatiňanech společně s místním starostou Ivanem Jeníkem unikátní hippologickou expozici na státním zámku.

První páteční zastávkou byla Berlova vápenka v Třemošnici. Od třemošnického starosty se radní dozvěděl podrobnosti o průběhu záchrany této významné technické památky a jejím zpřístupnění široké veřejnosti.

Cestou do Nasavrk musel René Živný překonat zvlněný terén Železných hor. Na místním zámku si prohlédl expozici Po stopách Keltů, která je v tomto ročním období častým cílem výletů školních tříd. Doprovázel ho starosta Milan Chvojka a Radka Závorková z místního informačního centra. Další jízda Živného vedla do patnáct kilometrů vzdáleného Souboru lidových staveb Vysočina - Veselý Kopec. Tento magnet turistů je dlouhodobě nejnavštěvovanější památkou v Pardubickém kraji. Ředitelka skanzenu Ilona Vojancová krajskému radnímu představila novinky na Veselém Kopci a potvrdila, že návštěvníci Veselého Kopce s nadšením sbírají razítka do vandrovní knížky v soutěži Letní pecky, poznej všecky.

Poslední částí třetí etapy cyklojízdy byla trasa Veselý Kopec - Hlinsko, kdy se k Živnému připojil také člen výboru pro sport, volnočasové aktivity a cestovní ruch Zastupitelstva Pardubického kraje Aleš Meloun a během jízdy s radním řešili problematiku grantové podpory sportu v roce 2014.

V hlineckém Betlémě už tandem cyklistů očekávála starostka Magda Křivanová a manažerka cestovního ruchu Martina Kesnerová. Radní tak získal informace o realizaci a dokončení projektu revitalizace Betléma Hlinsko a starostka jej provedla po jednotlivých objektech.

zdroj: Pardubický kraj

Objekty

Další etapy Živného cyklojízdy vedly do Třemošnice i na Veselý Kopec, zdroj: Pardubický kraj Další etapy Živného cyklojízdy vedly do Třemošnice i na Veselý Kopec, zdroj: Pardubický kraj Další etapy Živného cyklojízdy vedly do Třemošnice i na Veselý Kopec, zdroj: Pardubický kraj Další etapy Živného cyklojízdy vedly do Třemošnice i na Veselý Kopec, zdroj: Pardubický kraj