První multiquest v České republice

Home » Archiv aktualit » První multiquest v České republice

Datum vydání: 7. 5. 2013

Národní geopark Železné hory ve spolupráci s informačními centry regionu připravil pro své návštěvníky honbu za pokladem, tzv. Quest Národním Geoparkem Železné hory. „Questing bychom mohli přirovnat k u nás mnohem rozšířenějšímu Geocachingu. Postupujete podle určité šifry, řešíte úkoly a pokud vše správně vyřešíte, získáte poklad. Výhoda oproti geocachingu je v tom, že nepotřebujete technické přístroje ke zjišťování GPS souřadnic. Všechny potřebné informace získáte na webových stránkách nebo v zapojených informačních centrech,“ vysvětlil Jan Doucek z Vodních zdrojů Chrudim, který s celým nápadem přišel.

K tomu, abyste se k pokladu dostali, musíte odhalit heslo, které se ukrývá v tajence. Soutěž vás nebude nic stát, pouze čas a někdy trochu námahy při přemýšlení nad jednotlivými úkoly. Každé zúčastněné informační centrum má připravený svůj okruh. Pro úspěšné odhalení hesla musíte navštívit dostatečný počet soutěžních okruhů. Někomu budou stačit třeba tři, někdo navštíví všechny. Okruhů je celkem12 akaždý z nich Vás zavede na zajímavá místa na území Národního geoparku Železné hory. „Dalo by se říci, že se jedná o první a zatím jediný multiquest v České republice. Pro deset vylosovaných je připravena sběratelská geologická odměna.“ dodal Doucek.

Více informací Vám poskytnou pracovníci informačních center nebo jsou k dispozici na jejich webových stránkách, případně na stránkách Národního geoparku Železné hory.

Soutěže se účastní tato Informační centra: Chrudim, Slatiňany, Heřmanův Městec, Třemošnice, Seč, Chotěboř, Hlinsko, Nasavrky, Skuteč, Chrast, Proseč a Ždírec nad Doubravou.

Objekty