Rodinný výlet do Slatiňan a na Kočičí hrádek

Home » Archiv aktualit » Rodinný výlet do Slatiňan a na Kočičí hrádek

Datum vydání: 14. 8. 2008

Slatiňany nabízejí něco pro každého bez rozdílu věku. Tento výlet doporučujeme začít
na místním zámku.

Na zámku naleznete klasickou zámeckou expozici obohacenou o exponáty zaměřené na hippologii, tedy vědu o koních. Po prohlídce zámku se můžete vypravit do místního anglického parku, kde kromě krásných dřevin můžeme obdivovat stádo koně Převalského. Tento druh koně je jediným žijícím divokým druhem na světě, pochází ze stepí střední Asie, kde byl v druhé polovině 19. století objeven ruským vědcem N. M. Przevalskim. Do českých zemí se tento druh dostal ve dvacátých letech 20. století zásluhou prof. Františka Bílka a ve Slatiňanech ho chovají od roku 1993.

Po návštěvě u slatiňanských koní se vydáme po zelené značce za atrakcí, která se zalíbí hlavně dětem, je to Kočičí hrádek, romantická miniatura hradu, která zve nejmenší k prolézání svými nádvořími. Tato neobvyklá památka byla postavena na přání kněžny Vilemíny Auersperkové, motivem k této stavbě bylo udělat radost zámeckým dětem, ale určitě potěší i ty vaše.

Po takovém výletu jistě nepohrdnete možností občerstvení. Nabízí se například výletní restaurace Monako kousek od Kočičího hrádku.

zdroj: CzechTourism - Regionální infobulletin

Objekty

Rodinný výlet do Slatiňan a na Kočičí hrádek