Chrudim i pro handicapované - Den strávený v Chrudimi

Home » Chrudim i pro handicapované - Den strávený v Chrudimi

Turistický program nejen pro handicapované v druhém největším městě Pardubického kraje.

1. den

Dopoledne: Příjezd - návštěva Regionálního muzea – objekt tzv. Muzea, tvoří dvě budovy, které byly postaveny pro potřeby někdejšího Průmyslového muzea pro východní Čechy v Chrudimi. Obě budovy (pseudorenesanční i pseudobarokní) budovy byly postaveny podle návrhu pražského architekta Jana Vejrycha v letech 1898 – 1901. Pro handicapované jsou přístupné jak aktuální výstavy, tak všechny stálé expozice (Umělecké řemeslo, Umělecký plakát (otevřeno od 27.3.2008), Mozaika z dějin regionu). Ke vstupu slouží plošina umístěná ve druhém vchodě do Muzea a výtah vedoucí až do druhého patra.
Poledne: oběd - Pizzeria Balustráda, Restaurace Alfa, Restaurace Bohemia.
Odpoledne: Návštěva Muzea loutkářských kultur – původně gotický Mydlářovský dům byl v letech 1573 – 1577 přestavěn nákladem chrudimského měšťana Matěje Mydláře na monumentální renesanční objekt. Matějův syn Daniel přistavěl k domu věžičku ve tvaru minaretu nazývanou hvězdárna. Dům byl využíván k bydlení i k provozování řemesel. V roce 1972 byl Mydlářovský dům rekonstruován pro Muzeum loutkářských kultur. Koncem roku 2009 zde byl vybudován výtah a umožnil tak bezbariérový přístup do celého objektu muzea.
Prohlídka Muzea barokních soch, které se nachází ve zrekonstruovaném kostele sv. Josefa a disponuje výtvory východočeského sochařství mimořádné úrovně. Součástí prohlídky je i emotivně laděný film o životech chrudimských sochařů. Dále je možné navštívit Kostel Nanebevzetí Panny Marie, příp. další objekty v městské památkové zóně dle časových a fyzických možností. Průvodce po bezbariérových okruzích městem je k dispozici na Informačním centru.

Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den