Trojhlas: Betonová džungle, Noctuelle, Dcera

Home » Kalendář akcí » Trojhlas: Betonová džungle, Noctuelle, Dcera

Tento koprodukční projekt je výsledkem spojení tří zajímavých studentských filmů, které vznikly souběžně na třech českých uměleckých školách – FAMU, UMPRUM a Západočeská univerzita v Plzni. Autory Trojhlasu spojuje nadšení pro loutkovou animaci a v každém snímku vyniká potřeba osobního autorského sdělení. Trojice Betonová džungle – Marie Urbánková (UMPRUM) / Dcera – Daria Kashcheeva (FAMU) / Noctuelle... celý popis

Tento koprodukční projekt je výsledkem spojení tří zajímavých studentských filmů, které vznikly souběžně na třech českých uměleckých školách – FAMU, UMPRUM a Západočeská univerzita v Plzni. Autory Trojhlasu spojuje nadšení pro loutkovou animaci a v každém snímku vyniká potřeba osobního autorského sdělení.

Trojice Betonová džungle – Marie Urbánková (UMPRUM) / Dcera – Daria Kashcheeva (FAMU) / Noctuelle – Martin Pertlíček (ZČU) se divákům již samostatně představila a nyní cestuje po světových filmových festivalech a sbírá první ocenění.

Projekt producentsky vedou čerstvé absolventky magisterského studia oboru produkce pražské FAMU – Mária Moťovská a Zuzana Roháčová. Iniciátorem a supervizorem projektu byl producent Martin Vandas ze společnosti MAUR film, která se dlouhodobě orientuje na vyhledávání a podporu animačních talentů.

„Celý projekt je pokusem spojit studenty různých škol, s různým zázemím a alespoň trochu jim přiblížit profesionální podmínky realizace i dalšího šíření. Navíc díky výstavě můžeme filmy šířit do galerií a dalších prostor, než jsou kina“ vysvětlil Martin Vandas.

Loutková animace je divácky velmi poutavá a organizátoři se rozhodli doplnit projekce i o interaktivní výstavy, kde bude mít divák možnost jednak shlédnout pásmo, osobně se potkat s režiséry, ale i mít možnost nahlédnout do zákulisí výroby loutkového filmu, prohlédnout si samotné loutky, kostýmy, dekorace.

Trojhlas byl podpořen Státním fondem kinematografie.