Mezinárodní festival keltské kultury Lughnasad

Home » Kalendář akcí » Mezinárodní festival keltské kultury Lughnasad

Spolek Boii letos připravuje již 14. ročník festivalu keltské kultury Lughnasad, který se uskuteční 28. července - 1. srpna 2020 v Nasavrkách (nedaleko od Chrudimi – Pardubický kraj). Festival se uskuteční v Zemi Keltů, kde najdete oppidum Keltů. Lughnasad každoročně navštíví více než 4 tisíce návštěvníků a aby letos mohl festival proběhnout rozhodli se organizátoři nabídnou stejně kvalitní program... celý popis

Spolek Boii letos připravuje již 14. ročník festivalu keltské kultury Lughnasad, který se uskuteční 28. července - 1. srpna 2020 v Nasavrkách (nedaleko od Chrudimi – Pardubický kraj). Festival se uskuteční v Zemi Keltů, kde najdete oppidum Keltů. Lughnasad každoročně navštíví více než 4 tisíce návštěvníků a aby letos mohl festival proběhnout rozhodli se organizátoři nabídnou stejně kvalitní program každý den od úterý až do soboty, a tím rozložit návštěvnost tak, aby byla dodržena nařízení Vlády ČR.

Název festivalu odkazuje na jeden z hlavních keltských svátků, který Keltové slavili na přelomu července a srpna. Cílem akce je představit návštěvníkům jejich historii v celé její šíři a současně i různé umělecké směry, které považujeme za Kelty inspirované.

Festival Lughnasad
  • Uchovává a představuje veřejnosti keltské kořeny a tradice jako významnou součást historického dědictví naší země.
  • Rozvíjí kulturní život v Pardubickém kraji a je největší kulturní akcí svého druhu v republice.
  • Rozvíjí mezinárodní spolupráci a podporuje vytváření partnerských vztahů Pardubického kraje s regiony v Evropě.
  • Podporuje fenomén dobrovolnictví a dává mladým lidem příležitost k seberozvoji.
  • Spojuje odbornou veřejnost s laiky, nadšenci a příznivci keltské kultury a historie.
  • Nabízí zajímavý a kvalitní program určený především rodinám s dětmi a mladým lidem.