Tříkrálová sbírka

Home » Kalendář akcí » Tříkrálová sbírka

Oblastní charita Pardubice tradičně organizuje na Pardubicku již osmnáctý roční Tříkrálové sbírky. V Luži sbírka tradičně proběhne ve spolupráci s římskokatolickou farností v sobotu 6. ledna 2018. Do největší dobrovolnické akce v České republice se může zapojit každý, kdo chce přinášet radost a zároveň pomoci s dílem Charity. Jako dobrovolníky rádi přivítáme jednotlivce i celé rodiny – babičky, dědečky... celý popis

Oblastní charita Pardubice tradičně organizuje na Pardubicku již osmnáctý roční Tříkrálové sbírky. V Luži sbírka tradičně proběhne ve spolupráci s římskokatolickou farností v sobotu 6. ledna 2018. Do největší dobrovolnické akce v České republice se může zapojit každý, kdo chce přinášet radost a zároveň pomoci s dílem Charity. Jako dobrovolníky rádi přivítáme jednotlivce i celé rodiny – babičky, dědečky, maminky a tatínky s dětmi, kteří svátek Tří králů využijí k návštěvám blízkých a sousedů a spolu s přáním do nového roku ponesou dobrou zprávu do světa a zároveň pomohou Charitě v péči o lidi v nouzi.

Dobrovolníci starší 15 let se mohou stát vedoucími skupinek Tří králů. Každý vedoucí bude vybaven průkazem a zapečetěnou pokladničkou s logem Charity. Jako každý rok většina prostředků vybraných při Tříkrálové sbírce zůstává pro pomoc v regionu. V roce 2018 bude největší část výtěžku sbírky v regionu použita na rozšíření kapacity pobytového odlehčovacího zařízení pro seniory a zdravotně postižené a část podpoří Domácí hospicovou péči. Oblastní charita Pardubice je jedním z největších poskytovatelů sociálních a zdravotních služeb na Pardubicku a přispívá k tomu, aby rodiny mohli zůstávat spolu i v náročnějších podmínkách, kdy naši blízcí potřebují zvýšenou péči a pomoc. O službách pardubické Charity se dozvíte více na www.pardubice.charita.cz nebo na www.facebook.com/charitapardubice. Všem dárcům a dobrovolníkům Tříkrálové sbírky předem děkujeme za důvěru, pomoc a štědrost.