Setkání s přírodou formovanou knížetem Auerspergem

Home » Kalendář akcí » Setkání s přírodou formovanou knížetem Auerspergem

Základní organizace Českého svazu ochránců přírody "Klub ochránců SPR Habrov" společně se ZO Českého svazu ochrany přírody Nasavrky zvou všechny občany a příznivce na Setkání s přírodou formovanou knížetem Auerspergem v lesích v okolí zámku Slatiňany a kochánovických rybníků. Sraz před kostelem Sv. Martina v sousedství zámku Slatiňany. Pak se s Ing. Milanem Morchem, revírníkem lesní správy a předsedou... celý popis

Základní organizace Českého svazu ochránců přírody "Klub ochránců SPR Habrov" společně se ZO Českého svazu ochrany přírody Nasavrky zvou všechny občany a příznivce na Setkání s přírodou formovanou knížetem Auerspergem v lesích v okolí zámku Slatiňany a kochánovických rybníků. Sraz před kostelem Sv. Martina v sousedství zámku Slatiňany.

Pak se s Ing. Milanem Morchem, revírníkem lesní správy a předsedou ZO ČSOP Nasavrky, vydáme do zámeckého parku a okolních lesů, jejichž dnešní podobu výrazně ovlivnil František Josef z Auerspergu, mecenáš, skvělý hospodář a milovník koní.

Seznámíme se záměry projektu revitalizace parku "Šlechtická škola v přírodě", podpořeného z Evropského fondu pro regionální rozvoj, navštívíme Švýcárnu, Kočičí hrádek, kochánovické rybníky s Tyrolským domkem a vyhlídkovou věž na Chlumu. Procházku ukončíme obědem v restauraci Monako.