Víkend otevřených zahrad

Home » Kalendář akcí » Víkend otevřených zahrad

Program: Komentovaná prohlídka s Ing. Přemyslem Krejčiříkem, Ph.D. od 14 a 15 hodin, která představí historii parku, jeho kompozici a především záměr obnovy parku v následujících letech. Historie: Zámecký park ve Slatiňanech vznikl na konci 18. století z popudu majitele - knížete Karla z Auerspergu. Park byl menší, neměl oplocení a volně přecházel lesoparkem v oboru (dnes známou jako Slavická s jelení... celý popis

Program:
Komentovaná prohlídka s Ing. Přemyslem Krejčiříkem, Ph.D. od 14 a 15 hodin, která představí historii parku, jeho kompozici a především záměr obnovy parku v následujících letech.
Historie:
Zámecký park ve Slatiňanech vznikl na konci 18. století z popudu majitele - knížete Karla z Auerspergu. Park byl menší, neměl oplocení a volně přecházel lesoparkem v oboru (dnes známou jako Slavická s jelení zvěří). V letech 1846-48 za knížete Vincence Karla z Auerspergu byl park "za velkých obětí" rozšířen. Jeho syn František Josef z Auerspergu v roce 1879 nechal postavit domek pro hlídače parku a vnější oplocení. Roku 1888 bylo založeno jezírko a rozdělovací plot. Uzavřená část byla náročně zahradnicky zpracována, se záhony, keři a doplněna o drobnou architekturu. Tato část byla přístupná jen pro členy knížecí rodiny, oteřená část představující krajinářský park byla určena i pro veřejnost - avšak jen přes den.