Betlém vánoční

Home » Kalendář akcí » Betlém vánoční

Betlém vánoční - výstavu s tímto názvem můžete navštívit v památkové rezervaci Betlém v Hlinsku od 13. prosince do 8. ledna. Těšit se můžete na vyzdobené roubenky, jejichž expozice připomenou, jak se dříve slavily svátky v zimním období. Například, jaké dárky dostávaly děti na Betlémě před 130 lety v mikulášské nadílce, jaké pohoštění se připravovalo pro přadleny nebo jak vypadala oslava Štědrého... celý popis

Betlém vánoční - výstavu s tímto názvem můžete navštívit v památkové rezervaci Betlém v Hlinsku od 13. prosince do 8. ledna.

Těšit se můžete na vyzdobené roubenky, jejichž expozice připomenou, jak se dříve slavily svátky v zimním období. Například, jaké dárky dostávaly děti na Betlémě před 130 lety v mikulášské nadílce, jaké pohoštění se připravovalo pro přadleny nebo jak vypadala oslava Štědrého večera před 100 lety. Součástí výstavy budou i betlémy lidových tvůrců. Nechybí mechanický betlém s postavičkami různých řemeslníků, zajímavý betlém pašijový či betlémy zhotovené ze slámy, papíru a těsta. V jednom z roubených domků je umístěna i prodejna upomínkových předmětů zásobená výrobky lidových řemeslníků.