Experiment (Grafická tvorba – multimédia)

Home » Kalendář akcí » Experiment (Grafická tvorba – multimédia)

Vernisáž 29. ledna 2015 v 16:30. Kam se ubírá současný design v době, kdy STYL se stává základním měřítkem kvality našich životů? Muzeum v Chrudimi představuje práce studentů grafického a multimediálního oboru na Univerzitě v Hradci Králové. Co se žáci na škole pod vedením zajímavého mladého designéra Petra Hůzy učí? Pracovat s počítačem, ale i používat staré tradiční výtvarné techniky, včetně grafických... celý popis

Vernisáž 29. ledna 2015 v 16:30. Kam se ubírá současný design v době, kdy STYL se stává základním měřítkem kvality našich životů? Muzeum v Chrudimi představuje práce studentů grafického a multimediálního oboru na Univerzitě v Hradci Králové. Co se žáci na škole pod vedením zajímavého mladého designéra Petra Hůzy učí? Pracovat s počítačem, ale i používat staré tradiční výtvarné techniky, včetně grafických. Práce některých studentů ateliéru, jehož garantem je docentka Jaroslava Severová, se dobře umístily na výstavě Trienále ex libris na podzim v Pippichově divadle. V muzeu se setkáme s jejich pojetím abecedy, s navrhovanými knihami, jak autorskými, tak komerčními, s designem, plakáty i volnými uměleckými díly, včetně filmů a animací. Mladý design je ověřováním cesty, vydává se na neprobádaná území, je hledáním přístupových kódů k naší dnešní realitě.

Doprovodný program:
Studenti Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové připravují pro výstavu svých kolegů z grafického oboru doprovodný program šitý na míru. Jitka Janečková a Aneta Patková si během výstavy vyzkouší práci se všemi typy návštěvníků a několika různými metodami. Zveme děti ze škol mateřských i všech stupňů ZŠ, stejně jako středoškoláky, maminky a tatínky s dětmi i dospělé a seniory.