Návštěvy u pana Greena

Home » Kalendář akcí » Návštěvy u pana Greena

hrají: Stanislav Zindulka a Daniel Tůma Legrační, vtipný i dojemný příběh lásky, odpuštění a porozumění dvou mužů, které od sebe dělí dvě generace. Pan Green a Ross Gardiner jsou dvě postavy, které by se jinak nesetkaly. Dohromady je svede automobilová nehoda a to navždy změní jejich životy. Mladý, pohledný a úspěšný manažer Gardiner srazí autem chudého, ortodoxně věřícího a osamělého starého pana... celý popis

hrají: Stanislav Zindulka a Daniel Tůma

Legrační, vtipný i dojemný příběh lásky, odpuštění a porozumění dvou mužů, které od sebe dělí dvě generace. Pan Green a Ross Gardiner jsou dvě postavy, které by se jinak nesetkaly. Dohromady je svede automobilová nehoda a to navždy změní jejich životy. Mladý, pohledný a úspěšný manažer Gardiner srazí autem chudého, ortodoxně věřícího a osamělého starého pana Greena. Za trest mu pak musí poskytovat sociální služby, nakupovat, nosit léky a uklízet. Oba rozdělují dvě generace a co začíná jako komedie kontrastu kultur, vyvíjí se ve vyhrocený příběh o riziku osamělosti, předsudků a netolerance.

Jak týdny plynou, vytváří se přátelství, prověřují se lidské vztahy, ale též vyplouvají na povrch různá tajemství. Obdivuhodně vitální Stanislav Zindulka podává mimořádný výkon, každé slovo a gesto dávkuje s milimetrovou přesností, "hodinářská" herecká práce, při které je mu Matěj Hádek dobrým spoluhráčem - vše pod režijní taktovkou Vladimíra Michálka, který opětovně dokazuje, že téma "generačních nedorozumění a porozumění" a "vrtochů stáří" umí citlivě zpracovat. Relativně všední příběh a zápletka se s každou spoluprožitou minutou krystalizuje v neobvyklý a dechberoucí divácký zážitek. Hru Návštěvy u pana Greena napsal jeden z nejhranějších světových autorů Jeff Baron. Hrají se až tři stovky jeho inscenací a to ve 22 jazycích a 38 zemích. Produkce: Filmová a divadelní agentura Praha.