Mezinárodní den památek ve Slatiňanech

Home » Kalendář akcí » Mezinárodní den památek ve Slatiňanech

U příležitosti Mezinárodního dne památek a historických sídel, který připadá již od roku 1984 na 18. dubna, můžete ve Slatiňanech mimořádně navštívit hned dvě pozoruhodná místa zámeckého areálu. Ve dnech 20.-21.4.2013 bude prohlídka zámecké expozice rozšířena o panskou oratoř s visutou krytou chodbou, spojující zámek s kostelem sv. Martina a vůbec poprvé pak budete moci nahlédnout do roubených objektů... celý popis

U příležitosti Mezinárodního dne památek a historických sídel, který připadá již od roku 1984 na 18. dubna, můžete ve Slatiňanech mimořádně navštívit hned dvě pozoruhodná místa zámeckého areálu. Ve dnech 20.-21.4.2013 bude prohlídka zámecké expozice rozšířena o panskou oratoř s visutou krytou chodbou, spojující zámek s kostelem sv. Martina a vůbec poprvé pak budete moci nahlédnout do roubených objektů dětského hospodářství v zámeckém parku.
„Tento nevelký soubor dřevěných staveb vyrostl v těsné blízkosti zámku po roce 1876 z iniciativy majitele zámku - Františka Josefa knížete z Auerspergu. Byl zamýšlen jako místo pro vzdělávání malých princů a princezen, kteří se zde měli pod dohledem učit zodpovědné péči o drobné domácí zvířectvo a osvojit si tak návyky dobrých hospodářů,“ vysvětluje kastelán zámku Jaroslav Bušta. Prohlídka tohoto ojediněle dochovaného "dětského edukačního centra" proběhne v sobotu a v neděli v 11, 13 a 15 hodin.