Expediční kamera (film. festival)

Home » Kalendář akcí » Expediční kamera (film. festival)

Ne všichni hrdinové expedičních filmů přežijí. Ne všichni Afričané přestali s kanibalismem. Ne každý pád skončí dobře. Ne všechny vlny lze překonat. Expediční kamera je o skutečném životě. Filmový festival o dobrodružství, divoké přírodě, extrémních zážitcích i sportech. Ve vlčí kůži po stopách Džingischána (Austrálie) - Na koňském hřbetu putujte z Mongolska přes střední Asií až do Evropy, stejnou... celý popis

Ne všichni hrdinové expedičních filmů přežijí. Ne všichni Afričané přestali s kanibalismem. Ne každý pád skončí dobře. Ne všechny vlny lze překonat. Expediční kamera je o skutečném životě. Filmový festival o dobrodružství, divoké přírodě, extrémních zážitcích i sportech.

Ve vlčí kůži po stopách Džingischána (Austrálie) - Na koňském hřbetu putujte z Mongolska přes střední Asií až do Evropy, stejnou cestou jakou kdysi prošly bojovné hordy největšího dobyvatele všech dob, Džingischána. Odkud není návratu (USA) - Špičkoví horolezci se vydávají na neslezený vrchol ve východním Tibetu. Ne každá expedice skončí úspěšně. Ne vždy hrdinové expedičních filmů přežijí... U tohoto filmu je povoleno brečet i drsným horolezcům. Nejdelší cesta (Německo) - Kolik kilometrů se dá ujít pěšky v Číně? Více než měří Velká čínská zeď? Mazungu (Velká Británie) - První sólo-sjezd řeky Kongo od pramene k moři na kanoi. 5000 km nejtemnějším koutem tropické Afriky. Tento film dokazuje, že i v 21. století lze podnikat opravdové expedice a čelit neuvěřitelným dobrodružstvím. Life cycles (Kanada) - Film, který osloví všechny bikery a z ostatních bikery udělá. Geniálně technicky propracovaný snímek vás vtáhne do světa ďábelských jízd ve všech ročních obdobích. A k tomu poetika na třísky rozflákaných kol a bravurních držkopádů. Tomu se nedá odolat! Co se stalo na ostrově Pam (Polsko) - Vylezte s polskou dvojicí na nejvyšší pobřežní útes na světě. 1500m vysoká kolmá stěna v Grónsku! A jediná možnost dostat se pod ní je na mořském kajaku mezi ledovými krami.