Kinematograf bratří Čadíků: Grandhotel

Home » Kalendář akcí » Kinematograf bratří Čadíků: Grandhotel

Grandhotel, v pořadí čtvrtý filme režiséra Davida Ondříčka, byl natočen podle námětu spisovatele Jaroslava Rudiše, který napsal i scénář. Ondříčkův nový film nás zavede do hotelu Ještěd, tyčícího se nad Libercem. V něm pracuje údržbář Fleischman, amatérský meteorolog, který pozná, že bude pršet, ještě než začne, a který není schopen opustit své rodné město. Liberec je pro něj klec, místo, které ho... celý popis

Grandhotel, v pořadí čtvrtý filme režiséra Davida Ondříčka, byl natočen podle námětu spisovatele Jaroslava Rudiše, který napsal i scénář.
Ondříčkův nový film nás zavede do hotelu Ještěd, tyčícího se nad Libercem. V něm pracuje údržbář Fleischman, amatérský meteorolog, který pozná, že bude pršet, ještě než začne, a který není schopen opustit své rodné město. Liberec je pro něj klec, místo, které ho svazuje dávným slibem a nechce ho pustit za své hranice. Každý den myslí na jediné, vznést se k nebi a uletět z hotelu, z Liberce, ze života, který se mu vůbec nelíbí. Blázen by sestrojil křídla, Fleischman si šije balon.
Do života mu ale vstoupí Ilja, která se zatím trápí ve vztahu s arogantním číšníkem Patkou. Kromě něj Fleischmannovi komplikuje život ještě poněkud oplzlý recepční Jégr, jenž ho vychvává, a bývalý voják wehrmachtu Franz, rozprašující po Libereci popel svých padlých druhů.
Hrají: Marek Taclík, Klára Issová, Jaroslav Plesl, Jaromír Dulava, Dita Zábranská, Ladislav Mrkvička...

Není známo přesné místo konání akce.