S (V)tipálkem za romantikou - Víkend plný romantiky

Hlavní stránka » S (V)tipálkem za romantikou - Víkend plný romantiky

Trocha regionálního humoru na úvod: V jednom z autokempů na Chrudimsku-Hlinecku:„ Teda Karle, takhle jsem si romantickou dovolenou nepředstavovala! Do toho stanu pořád zatéká!“ „No to ne, jenom když prší“.Víte, že………Na Chrudimsku-Hlinecku existuje řada míst spojená s romantikou nabitými příběhy a pověstmi. Jedním z nejatraktivnějších míst je zřícenina hradu Lichnice s nedalekým „Dívčím kamenem“, vyčnívajícím... celý popis

Trocha regionálního humoru na úvod:

V jednom z autokempů na Chrudimsku-Hlinecku:
„ Teda Karle, takhle jsem si romantickou dovolenou nepředstavovala! Do toho stanu pořád zatéká!“
„No to ne, jenom když prší“.

Víte, že………

Na Chrudimsku-Hlinecku existuje řada míst spojená s romantikou nabitými příběhy a pověstmi. Jedním z nejatraktivnějších míst je zřícenina hradu Lichnice s nedalekým „Dívčím kamenem“, vyčnívajícím nad Lovětínskou roklí, ke kterým se pojí i následující pověst.

O kruté Miladě

Pán hradu Lichnice očekával narození syna. Místo chlapce se však narodila dcera Milada. Nahradila mu syna. Otec ji učil jezdit na koni a zacházet se zbraněmi. Radoval se, že je statečná, ale její srdce tvrdlo. Jednou se jeho kůň splašil a uháněl k Lovětínské rokli a jediným skokem se zřítil do hlubiny. Milada osiřela a vzplála nenávistí ke skalám. Dala rozhlásit po kraji, že si vezme jen toho, kdo vyjede na osudný sráz nad Lovětínskou roklí a tam se s koněm třikráte otočí. Po této zprávě přijížděli rytíři, aby úkol splnili. Jenže skála byla hladká a tvrdá, takže se na ní nezachytily žádné podkovy. Milada posílala muže na jistou smrt. Rytíři se hradu začali vyhýbat. Teprve po čase se objevil sličný rytíř. Vypravoval Miladě o dalekých krajích, hrál jí na loutnu a zpíval dlouho do noci. S Miladou se stala změna. Poprvé se o rytíře bála. Přála si, aby nebezpečnou zkoušku nepodstupoval. On přesto ráno osedlal koně, cosi vložil do podkovy a jel po strmé stezce na útes. Tam se začal s koněm otáčet. Rytíř vítězně zavýskl a rozjel se proti hradu, v jehož arkýři stála Milada. Zvolal: „Splnil jsem úkol. Přemohl jsem tvoji lest. Vím, že jsi dala kámen uhladit a posílala jsi na smrt desítky mužů. Démanty v podkově mého koně mě zachránily. Zde máš odplatu za svou ukrutnost!“ Vytáhl šíp a vystřelil. Než se Milada vzpamatovala, projel jí srdcem šíp. Pomoc přišla pozdě, byla hned mrtvá.

1. den

příjezd a ubytování u Sečské přehrady, návštěva některého z mnoha podniků nabízejících živou nebo reprodukovanou hudbu.

Sečská přehrada byla vystavěna mezi skalnatými vrchy se zříceninami hradů Oheb a Vildštejn v letech 1925 až 1934. Nachází se uprostřed malebné přírody se zachovalými skalami, potoky a hlubokými lesy, které protíná množství turistických, cyklistických, koňských a běžkařských tras i stezek. Jezero nabízí široké možnosti koupání, potápění, rybolovu, surfingu či jachtingu. Vypůjčit si můžete lodě nebo Šlapadla. Výhodou je i zdejší bohatá nabídka ubytovacích kapacit, jako jsou autokempy, tábořiště, hotely, penziony, ubytování v soukromí nebo v chatách.

Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den

2. den

Sečská přehrada - koupaní na ostrově uprostřed přehrady pod zříceninou hradu Oheb – doprava pomocí vypůjčené loďky nebo šlapadla. Ve večerních hodinách výlet přes hráz přehrady na zříceninu hradu Oheb – západ slunce nad přehradou.

Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den

3. den

Návštěva zámku a hřebčína ve Slatiňanech, vzdálených cca 18 km od Sečské přehrady. Prohlídka zámku a přilehlého zámeckého parku s hřebčínem (v okolí výběhy pro koně, Vrchlického návrší s třešňovým sadem). Návštěva hřebčína s možností romantické projížďky v kočáře (nutno předem objednat).

Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den