S (V)tipálkem za adrenalinem - Týdenní adrenalinový program

Hlavní stránka » S (V)tipálkem za adrenalinem - Týdenní adrenalinový program

Trocha regionálního humoru na úvod: Prochází se plavčík po pláži Sečské přehrady, nuda, občas koukne na hladinu. Náhle přiloží hlásnou troubu k ústům a volá na jednu z lodí: "Devadesát devítko, devadesát devítko, jste za červenou bojí, vraťte se!"Vzápětí za ním doběhne kolega a povídá: "Co blbneš, vždyť máme lodě jen do sedmdesáti!"Plavčík opět přiloží troubu k ústům a volá k jezeru: "Šedesát šestko... celý popis

Trocha regionálního humoru na úvod:

Prochází se plavčík po pláži Sečské přehrady, nuda, občas koukne na hladinu. Náhle přiloží hlásnou troubu k ústům a volá na jednu z lodí: "Devadesát devítko, devadesát devítko, jste za červenou bojí, vraťte se!"
Vzápětí za ním doběhne kolega a povídá: "Co blbneš, vždyť máme lodě jen do sedmdesáti!"
Plavčík opět přiloží troubu k ústům a volá k jezeru: "Šedesát šestko, šedesát šestko, máte nějaké problémy?"

Víte, že…….

Přestože, turistickou oblastí Chrudimsko-Hlinecko neprochází trvale splavná řeka, má tato oblast vodákům co nabídnout. Koná se zde několik jarních vodáckých akcí. Velmi oblíbené je víkendové Odemykání Doubravy na přelomu března a dubna. V tomto období se stává splavným tok řeky Doubravy mezí Pařížovskou přehradou a Ronovem nad Doubravou (díky upouštění Pařížovské přehrady). Zmíněný úsek protéká atraktivní krajinou Chittusiho údolí v Přírodním parku Doubrava.

Pravidelné vodácké akce se konají také na řece Chrudimce. Chrudimka je splavná za příznivého vodního stavu (na jaře a po deštích) v úseku Trhová Kamenice – Sečská přehrada. Velmi atraktivní je především úsek Horní Bradlo – Sečská přehrada, kde lemují oba břehy příkré zalesněné svahy Železných hor. Od Sečské přehrady do Mezisvětí (Křižanovická přehrada) můžete „doplout“ v případě upouštění prvně jmenované přehrady. Tradiční Odemykání Chrudimky probíhá v měsíci dubnu také v historickém městě Chrudimi. Odtud se dostanete až do Pardubic, kde se Chrudimka vlévá do Labe.

1. den

Ubytování Chrudim nebo Slatiňany – Rekreační lesy Podhůra – lanový park.

Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den

2. den

Chrudim, Slatiňany – možnost lezení na pískovcových skalách (vlastní vybavení).

Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den

  • Sportovní zařízení. Škrovád [2] - Slatiňany, telefon: 608384670

3. den

Skuteč – Šilinkův důl (Předhradí), ubytování.

Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den

4. den

Skuteč – potápění v lomech v okolí Skutče – dva lomy včetně možnosti zapůjčení výstroje a objednání kurzů.

Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den

  • Sportovní zařízení. Leštinka Lom [4] - Leštinka lom, Leštinka, telefon: 723067577, 606630535

5. den

Sečská přehrada – zorbing, aquabird, windsurfing, kitesurfing, plachtění, možnost zapůjčení kol a dalších sportovních potřeb, ubytování.

Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den

6. den

Sečská přehrada

Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den

7. den

Zakončení adrenalinového týdne vyhlídkovým letem (motorový letoun nebo horkovzdušný balón) nad Chrudimskem - Hlineckem – Podhořany, Chrudim, příp. Skuteč, Luže (balón lze objednat přímo na vámi určené místo vhodné k jeho startu – podrobnosti v informačních centrech oblasti).