S (V)tipálkem za adrenalinem - Víkendová dávka adrenalinu

Hlavní stránka » S (V)tipálkem za adrenalinem - Víkendová dávka adrenalinu

Trocha regionálního humoru na úvod: Prochází se plavčík po pláži Sečské přehrady, nuda, občas koukne na hladinu. Náhle přiloží hlásnou troubu k ústům a volá na jednu z lodí: "Devadesát devítko, devadesát devítko, jste za červenou bojí, vraťte se!"Vzápětí za ním doběhne kolega a povídá: "Co blbneš, vždyť máme lodě jen do sedmdesáti!"Plavčík opět přiloží troubu k ústům a volá k jezeru: "Šedesát šestko... celý popis

Trocha regionálního humoru na úvod:

Prochází se plavčík po pláži Sečské přehrady, nuda, občas koukne na hladinu. Náhle přiloží hlásnou troubu k ústům a volá na jednu z lodí: "Devadesát devítko, devadesát devítko, jste za červenou bojí, vraťte se!"
Vzápětí za ním doběhne kolega a povídá: "Co blbneš, vždyť máme lodě jen do sedmdesáti!"
Plavčík opět přiloží troubu k ústům a volá k jezeru: "Šedesát šestko, šedesát šestko, máte nějaké problémy?"

Víte, že…….

Přestože, turistickou oblastí Chrudimsko-Hlinecko neprochází trvale splavná řeka, má tato oblast vodákům co nabídnout. Koná se zde několik jarních vodáckých akcí. Velmi oblíbené je víkendové Odemykání Doubravy na přelomu března a dubna. V tomto období se stává splavným tok řeky Doubravy mezí Pařížovskou přehradou a Ronovem nad Doubravou (díky upouštění Pařížovské přehrady). Zmíněný úsek protéká atraktivní krajinou Chittusiho údolí v Přírodním parku Doubrava.

Pravidelné vodácké akce se konají také na řece Chrudimce. Chrudimka je splavná za příznivého vodního stavu (na jaře a po deštích) v úseku Trhová Kamenice – Sečská přehrada. Velmi atraktivní je především úsek Horní Bradlo – Sečská přehrada, kde lemují oba břehy příkré zalesněné svahy Železných hor. Od Sečské přehrady do Mezisvětí (Křižanovická přehrada) můžete „doplout“ v případě upouštění prvně jmenované přehrady. Tradiční Odemykání Chrudimky probíhá v měsíci dubnu také v historickém městě Chrudimi. Odtud se dostanete až do Pardubic, kde se Chrudimka vlévá do Labe.

1. den

Ubytování v Chrudimi (široký výběr různých typů ubytování, památková zóna, Muzeum loutkářských kultur, Regionální muzeum a Muzeum barokních soch, možno vypůjčit si kola, letní koupaliště s atrakcemi, plocha pro in-line, skate park).

Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den

2. den

Rekreační lesy Podhůra – lanový park (alternativně možno využít lezeckou stěnu, venkovní tělocvičnu, nouzové nocoviště aj.). Dostupnost: auto, bus, kolo, pěšky (cca 4 km z centra Chrudimi).

V lanovém parku pro dospělé si můžete vybrat ze dvou okruhů různé obtížnosti. Celkem je pro vás připraveno dvacet překážet mezi stromy a „dobrých“ 30 metrů dlouhá lanovka na Čertovu skalku. Dětský lanový park se skládá z devíti překážek a menší lanové dráhy. V bezprostřední blízkosti lanového parku se nachází lezecká stěna a rozhledna Bára s občerstvením.

Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den


Alternativy

3. den

Příjezd do obce Předhradí u Skutče, Šilinkův důl (Přírodní park Údolí Krounky a Novohradky) - adrenalinová trasa vede proti směru toku řeky Krounky do obce Kutřín (celkem 3 km). Dostupnost: auto, autobus, Skuteč vlak.

Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den