(V)tipálek pro rodiny s dětmi - Týdenní program

Hlavní stránka » (V)tipálek pro rodiny s dětmi - Týdenní program

Trocha regionálního humoru na úvod: Rodina si udělala výlet vlakem na Chrudimsko-Hlinecko.„Maminko, jak se jmenovala ta stanice, z které jsme právě vyjeli? S Pepíčkem jsme se hádali, jestli je to ta, kde se dají půjčit kola. Pepíček říkal, že určitě jo."„Nevím, a nezlob, vidíš přece, že čtu."„To je škoda, Pepíček tam vystoupil a šel se přesvědčit!"Víte, že….V Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi si... celý popis

Trocha regionálního humoru na úvod:

Rodina si udělala výlet vlakem na Chrudimsko-Hlinecko.
„Maminko, jak se jmenovala ta stanice, z které jsme právě vyjeli? S Pepíčkem jsme se hádali, jestli je to ta, kde se dají půjčit kola. Pepíček říkal, že určitě jo."
„Nevím, a nezlob, vidíš přece, že čtu."
„To je škoda, Pepíček tam vystoupil a šel se přesvědčit!"

Víte, že….

V Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi si mohou vaše děti s loutkami i pohrát?
Herna s loutkami patří k chloubě proslulého chrudimského zařízení. Jejím mottem je heslo „Dotýkati se dovoleno!“. Není to ovšem vše, co muzeum nabízí. Část stálé expozice v přízemí seznamuje zájemce s historií českého loutkářství. Na dalších místech jsou k vidění tradiční marionety českých kočovných loutkářů z 19. a začátku 20. století, sériově vyráběné loutky pro rodinná divadélka, malými turisty oblíbené luminiscenční divadlo a ukázky loutek z celého světa. Všechny expozice mají bezbariérový přístup.

A pokud byste chtěli nějaké loutkové představení také shlédnout, naplánujte si návštěvu Chrudimi na začátek letních prázdnin. První týden v červenci tam totiž patří tradičnímu festivalu Loutkářská Chrudim. Součástí přehlídky souborů z celé republiky jsou i semináře, workshopy, koncerty nebo jarmark. O festival je každoročně velký zájem a proto je potřeba vstupenky na jednotlivá loutková představení zakoupit v předstihu.

1. den

Ubytování v Chrudimi (široký výběr různých typů ubytování, možnost zapůjčení kol), příp. Slatiňany, návštěva Rekreačních lesů na Podhůře (lanový park pro děti i dospělé, lezecká stěna, venkovní tělocvična, naučná lesní stezka, Kočičí hrádek – miniatura hrádku sloužící jako prolézačka pro děti, Švýcárna, hřebčín a zámek ve Slatiňanech)

Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den

2. den

Chrudim – dopoledne Muzeum loutkářských kultur, odpoledne letní koupaliště v Chrudimi v unikátním celo-nerezovém provedení (celá řada vodních atrakcí – skluzavky, tobogán, vodní hřib, divoký kanál, vodní clona, vodní a vzduchové masáže apod.)

Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den

3. den

Třemošnice (ubytování) – Berlova vápenka (muzeum vápenictví), koupaliště s brouzdalištěm a minigolfem.

Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den

4. den

Zřícenina hradu Lichnice (Třemošnice), Sečská přehrada (ubytování, možnost zapůjčení loďky nebo kola, písčitá pláž, aquazorbing, zorbing, aquabird a další atrakce)

Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den

5. den

Keltský archeopark Nasavrky – Expozice po stopách Keltů (v případě teplého počasí možno využít písčitou pláž Pivovarského rybníka), Muzeum strašidel v Trhové Kamenici, ubytování Hlinecko

Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den

6. den

Skanzen Veselý Kopec (Soubor lidových staveb Vysočina), Skuteč (ubytování, letní koupaliště).

Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den

7. den

Muzeum obuvnictví a kamene ve Skutči, Luže - zřícenina hradu Košumberk s minioborou.

Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den