Péče o zrak + divadelní představení Brejle

Home » Kalendář akcí » Péče o zrak + divadelní představení Brejle

Divadelní představení – komedie Jiřího Císlera Brejle v Divadle Karla Pippicha. Testování zraku v Informačním centru Chrudim od 10 do 16 hodin. Testování zraku na speciálním optickém přístroji, který určuje sílu ostrosti zraku a různé skryté vady. Každému, kdo test zraku prodělá, sdělí odborný štáb optiků a optometristů, zda je vše v pořádku nebo jak má v případě vady pokračovat. Divadelní komedie... celý popis

Divadelní představení – komedie Jiřího Císlera Brejle v Divadle Karla Pippicha.

Testování zraku v Informačním centru Chrudim od 10 do 16 hodin.

Testování zraku na speciálním optickém přístroji, který určuje sílu ostrosti zraku a různé skryté vady. Každému, kdo test zraku prodělá, sdělí odborný štáb optiků a optometristů, zda je vše v pořádku nebo jak má v případě vady pokračovat.

Divadelní komedie Jiřího Císlera Brejle je hra o dvou hercích, která je plná komických vypjatých situací ze života dnešní doby. Je protkaná písněmi filmových šlágrů jako např. Titanik, Růžový Panter, Moulin Rouge apod. Hra pojednává o rozvedeném manželském páru, který po roce osamění se rozhodne už nežít sám, a proto si každý z nich podává inzerát na seznámení pod jinými jmény. Ovšem ani jeden z nich netuší, že oslovují sami sebe.

Hlavní postava René se ozývá na inzerát své bývalé ženě Vilmě a naopak. Oba představitelé trpí silnou oční vadou a na krátkou vzdálenost bez brýlí nevidí skoro vůbec nic. Neboť jejich oční vada jim připadá jako překážka při seznámení, rozhodnou se brýle na první schůzce odložit a o problému s viděním partnerovi říci později. A zde se zrodí komedie, která je plná tance, zpěvu, akrobatických kousků a vtipů. Poznají se v závěru hry? Vzplane opět jejich láska?

Tvůrčí herečka a režisérka Dana Bartůňková do hry vložila humor dnešní doby. V hlavních rolích se představí herečka a bývalá baletka Natalie Urválková a herec Filip Müller.