Obrazy z Vysočiny

Hlavní stránka » Kalendář akcí » Obrazy z Vysočiny

Tři malíři představují pospolu několik desítek maleb z tohoto regionu. Jiří Holub (r. 1946) - dětství prožil v Hlinsku, mládí na Šumavě a nyní žije v Borové. Věnuje se malování krajiny, hlavně krásných lesů v okolí Dědové, Borové i Kameniček. František Sláma (r. 1957) - žije a tvoří své obrazy ve volném čase v Hlinsku a v blízkém okolí, kde jako samouk maluje již od 20 let. Zaměřením je propracovaná... celý popis

Tři malíři představují pospolu několik desítek maleb z tohoto regionu.

Jiří Holub (r. 1946) - dětství prožil v Hlinsku, mládí na Šumavě a nyní žije v Borové. Věnuje se malování krajiny, hlavně krásných lesů v okolí Dědové, Borové i Kameniček.

František Sláma (r. 1957) - žije a tvoří své obrazy ve volném čase v Hlinsku a v blízkém okolí, kde jako samouk maluje již od 20 let. Zaměřením je propracovaná, laskavá krajina z regionu Hlinecka i odjinud.

Pavel Chmelík (r. 1947) - pochází z Dědové, nyní také tvoří převážně v Hlinsku. Vysočina se stala od dětství středem jeho tvůrčího snažení. Ve svých dílech nás především provází přívětivými podhorskými vesničkami.

Všichni autoři kladou přiměřený důraz na dokonalou kresbu svých obrazů a cítíme z nich vřelý až láskyplný vztah k Českomoravské Vysočině. Rozdávají radost a potěchu všem, kteří mají tento kraj rádi.