Ležáky - odkrytá minulost

Hlavní stránka » Kalendář akcí » Ležáky - odkrytá minulost

Přednáška PhDr. Jana Frolíka z Archeologického ústavu AV ČR Vás seznámí s archeologickým výzkumem na pietním území Ležáky, jehož cílem bylo ověřit existenci a stav dochování sklepů, které se nacházely mimo půdorys zaniklých domů a nejsou překryty památníky. Výzkumem se podařilo posunout dějiny obce mnohem více do minulosti, než se dosud předpokládalo. O zvláštní pozornost prosíme občany, kteří pochází... celý popis

Přednáška PhDr. Jana Frolíka z Archeologického ústavu AV ČR Vás seznámí s archeologickým výzkumem na pietním území Ležáky, jehož cílem bylo ověřit existenci a stav dochování sklepů, které se nacházely mimo půdorys zaniklých domů a nejsou překryty památníky. Výzkumem se podařilo posunout dějiny obce mnohem více do minulosti, než se dosud předpokládalo.

O zvláštní pozornost prosíme občany, kteří pochází z rodin starousedlíků v Lažanech, nebo ty z Vás, kteří vědí, že mají své předky pohřbené na lažanském hřbitově. Pan dr. Frolík totiž pracuje se svým kolegou na genetickém výzkumu a rád by využil příležitosti své návštěvy ve Skutči a osobně se s Vámi setkal.