Obrazy z dědictví

Hlavní stránka » Kalendář akcí » Obrazy z dědictví

Výstava připomíná 140 let od narození Jana Zvěřiny, významného skutečského sběratele a mecenáše. První část výstavy se zaměřuje na českou krajinomalbu 19. a počátku 20. století. Uvidíte díla Josefa Navrátila, Adolfa Kosárka, Maxe Haushofera, Julia Mařáka, Aloise Kalvody, Václava Březiny, Romana Havelky, Jana Honsy, Františka Kavána, Jaroslava Panušky, Gustava Porše a dalších krajinářů. Druhá část... celý popis

Výstava připomíná 140 let od narození Jana Zvěřiny, významného skutečského sběratele a mecenáše. První část výstavy se zaměřuje na českou krajinomalbu 19. a počátku 20. století. Uvidíte díla Josefa Navrátila, Adolfa Kosárka, Maxe Haushofera, Julia Mařáka, Aloise Kalvody, Václava Březiny, Romana Havelky, Jana Honsy, Františka Kavána, Jaroslava Panušky, Gustava Porše a dalších krajinářů.

Druhá část výstavy, která se bude soustředit na zahraniční umění, figurální tvorbu a malbu žánrů, bude zahájena 24. 4. v 18 hodin komentovanou prohlídkou Mgr. Víta Boučka. Z českých autorů budou ukázkami kreseb zastoupeni Josef Mánes, Luděk Marold, Josef Ženíšek, František Ženíšek a Max Švabinský. Dále budou vystaveny obrazy Ludvíka Vacátka, Aloise Moravce, Jaroslava Panušky a Joži Uprky.